Kat Deluna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kat Deluna

Kat Deluna Fan Club

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...

5 posters
YazarMesaj
-----------
co admin
co admin
-----------

Kadın
Hangi Ünlünün Hayranısın : ---rihanna---
Sitede Ne Olmak İstiyorsun? : hffd
Siteyi kaç kişiye tavsiye ettin? : 11100000

bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Empty
MesajKonu: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimeC.tesi Mart 22, 2008 12:32 pm

"80'li yıllar" denildiğinde ilk akla gelen figürlerden biri o. Kötü adam rolleriyle bir nesli gazoz içmekten soğutan Nuri Alço, pehlivan Kel Aliço'nun torunu çıktı. İşte filmlerinde kızları kötü emellerine alet eden Nuri Alço'nun bilinmeyen yüzü...

Bir nesli gazozdan soğutan kötü adamın, "Kadınları çok severim. Onları hep onore ederim" diyen romantik yönü...

'80'li yıllar' denildiğinde ilk akla gelen figürlerden biri o. Kötü adam rolleriyle bir nesli gazoz içmekten soğutan Nuri Alço, pehlivan Kel Aliço'nun torunu çıktı.

Yeşilçam'ın en yakışıklı kötü adamıydı Nuri Alço. Onunla; aşktan işe, kadınlardan pişmanlıklarına kadar her şeyi konuştuk...

Kimsenin çıkaramadığı, göremediği bir yanını göstermekti niyetim. Gazetedeki arkadaşlarıma, eşe dosta sordum; "Nuri Alço hakkında en çok neyi merak ediyorsunuz diye?" Büyük bir çoğunluğu, "Kadınlarla ilişkilerini" dedi. Diğerleri ise, "Gerçekten filmlerdeki gibi kötü müdür acaba?" diye sordu... Ben de gayet kararlı gittim röportajı yapmaya. Koca bir nesli gazoz içmekten soğutan adamla yüzleşmenin, hesap sormanın zamanı gelmişti. Bir psikolog gibi derinlerine inecek, hüzünlü, zayıf yanlarını bulacak ve filmlerde küçük Emrah'ın anacığını kötü yola düşüren adamdan, zavallı Emrah'ın intikamını alacaktım.

Fotoğrafları çekecek olan muhabir arkadaşım Ufuk'la yola koyulduk. Ben yolda hüzünlü, acı dolu bir röportaj hayali kurarken; Ufuk, idolü olan Nuri Alço ile kadeh tokuştururken fotoğraf çektirmenin hayaliyle yanıp tutuşuyordu. Röportajı yapacağımız yer Ayazağa'da 'Can Dostum' yarışmasının çekildiği bir stüdyo. Kapıdan içeri giriyoruz. Nuri Alço, köpeği 'Gazoz'la çalışıyor. Bizi görünce yanımıza geliyor. "Hoşgeldiniz gençler!" diyor. Kulisteki odalardan birine geçmeye karar veriyoruz. Kapı gibi bir adam. Dimdik yürüyor. Ufuk'la ben arkasından takip ediyoruz. Hafiften tırsarak. Sohbet sırasında fotoğrafını da çekeceğimizi söylüyoruz. "O zaman üzerimi değiştireyim" diyor. İçeriye giriyorum ve birden 80'lere geri dönüyorum. Bembeyaz bir gömlek giymiş. Jilet gibi bir pantolon. Sivri burun kösele ayakkabılar. Altın saat, serçe parmağında altın yüzük ve tabii ki altın bir zincir... Tavanda dönen disko topumuz eksik. Bir anda Serpil Çakmaklı ya da Ahu Tuğba, aslanbaş modeli saçları ve vatkalı bluzlarıyla giriverecek gibi içeri... "Aman allahım, ben nereye geldim?" diyorum içimden. Bir yandan da korkumu belli etmemeye çalışıyorum. İkili bir koltuk var. Oturunca gömülüveriyorsunuz içine. Nuri Alço oturuyor. Ben de koltuğun yanına ilişiyorum. O kadar rahat ve kendinden emin ki. Kedi gibi siniyor insan yanında. Ama "Ölmek var dönmek yok" sözünü kendime düstur edinmişim. Hem cinslerimin ve Emrah'ın intikamını almadan bana rahat yok. Birden bire en sert ses tonumla biraz da kinayeli olarak, "Nuri Alço gerçekten kötü mü?" deyiveriyorum. O da bu yeni yetme gazeteciden böyle bir ses nasıl çıkar diye bir süre düşündükten sonra; "Gerçek Nuri Alço kötü bir adam olsa bu kadar sevenim, hayranım olmazdı herhalde. Benim sinemadaki kötü adam karakterimin etkisi bugün bir sevgi seline dönüştü. Ayrıca ben çok mütevazi biriyimdir. Çok duygusalımdır. Şimdi bile hüzünlü bir film izlesem hüngür hüngür ağlarım" diye arka arkaya sıralıyor cümlelerini, otomatiğe almış gibi. O an, "Bu röportajdan sana iş çıkmaz kızım" diyorum içimden. Çok kontrollü çünkü. Benim bu adamı açmam, derinine inmem falan mümkün değil. "Dur bakalım hemen pes etme" diyorum kendi kendime... Bir an sessizlikten sonra tekrar başlıyorum sorulara. Hem de hikayesinin en başından.

57 yaşındaki Alço, Eskişehir'de doğmuş, büyümüş. "Alço" soyadı, saray pehlivanı olan dedesi Kel Aliço'dan geliyor. Mutaassıp bir ailesi olduğunu anlatıyor. Anne ve babası 2 defa Hac'ca gitmiş. 4 kardeşler. 2 kız 2 oğlan. Onlar hâlâ Eskişehir'de oturuyorlarmış. Gözleri buğulanıyor sonra; "Hayatta en çok sevdiğim insanı, annemi kaybettim. Babam sağ, 80 küsur yaşında. İşim olmadığında hemen onlara koşarım. Birbirimize çok bağlı bir aileyiz" diyor. Ama yine bir anda o kontrollü ifadesine geri dönüyor. Kötü adamı oynamaya başladığında ailesi önce tepki göstermiş. Ama sonra onlar da alışmış. "Yanlış yolda yürümeyeceğimi onlar da biliyordu" ve ekliyor: "Sigara bile kullanmam. Hiçbir kötü alışkanlığım yok. Yaşantıma çok dikkat ederim." Ben de arka arkaya başlıyorum soru bombardımanına.

* Oyunculuktan önce ne yapıyordunuz?

Önce Eskişehir'de bankacılık yaptım. Kredi istihbarat şefi olarak. Daha sonra da Pfizer ilaç firmasında çalıştım.

* Oyunculuğa nasıl başladınız?

O dönemde gazetelerin "Fotoroman Kral-Kraliçesi" seçmeleri vardı. Yarışmaya girdim ve 1'inci oldum. Yarışmadan sonra film teklifleri gelmeye başladı zaten. İlk filmimi 1972 yılında Sevda Karaca ile çektim. Ve iyi adamı oynadım.

* Kötü adamı oynamaya nasıl başladınız?

Türker İnanoğlu; çirkin, iki laf etmeyi bilmeyen kötü adam karakterini değiştirmek istedi. Bunun yerine kötü adamı; şık giyinen, ağzı laf yapan, yakışıklı bir adama dönüştürmeye karar verdi ve beni seçti.

* İzleyici filmlerde gördüğü adamın gerçekte de kötü olduğuna inanıyordu. Siz o yıllarda buna nasıl cesaret ettiniz?

Gerçekten de çok zordu. Öpüşme, sevişme sahnelerine kimse cesaret edemiyordu. Ama ben halktan hiçbir zaman kötü bir tepki almadım.

* Sizi diğer kötü adamlardan ayıran şey neydi?

Benden önce; "kötü karakter" denilince akla çirkin, pis adamlar geliyordu. Ben salon adamıydım. Giyim tarzım, kadınlara yaklaşımım, konuşmalarım herkesten farklıydı.

* Kötü adamı oynarken etkilendiğiniz kişiler var mıydı etrafınız da?

Özel birisi olmadı ama filmlere başlamadan önce gitmediğim yer kalmazdı. Kumarhanesinden tutun, köprü altlarında kadar gitmediğim yer, gözlemlemediğim insan kalmamıştır. Yeri geldi mafyanın içine bile girdim. Oradaki insanlarla görüştüm, onları izledim, hepsiyle tanıştım.

* Sinemadan iyi para kazandınız mı peki?

O zaman çok para yoktu. Bütün kazandığımızı kıyafetlere harcıyorduk. Filmlerde giydiğimiz her şey bize aitti. Benim aileden gelen birikimim var. Hayatımı onunla idame ettiriyorum.

* Oynamak istediğiniz bir karakter var mı?

Ben iyi adamı da, kötü adamı da oynadım. Ama bir deliyi oynamayı çok isterim. Bakırköy Akıl Hastanesi'ne sık sık giderim mesela. Oradakilerin hareketlerini, ruh halini gözlemlerim.

* Filmlerinizde kadınlara hep acı çektirdiniz. Gerçekte kadınlarla ilişkileriniz nasıldır?

Kadınları çok severim ben. Hareketlerimle, tarzımla kadınları hep onore ederim. Sigara içmiyorum ama cebimde her zaman Dupont çakmağım vardır. (O anda cebinden çakmağını çıkarıyor. Ve en artistik haliyle yakıyor) Bir kadın sigara içmeye kalkarsa tak diye çıkarır, yakarım.

* Aşık oldunuz mu peki?

Aşka inanıyorum ama şimdiye kadar aşık olmadım. Ama "Feryada Gücüm Yok" filmini çekerken İzmir'de çok güzel bir şey yaşamıştım.

* Başınızdan bir evlilik geçmiş...

İyi bir ailenin kızıydı. 7 sene de evli kaldık. Sonra kız kardeşi kumar oynamaya başladı. Eski eşim Yasemin de benden habersiz kardeşiyle kumar oynamaya gitmeye başladı. Ayrılmamızın tek sebebi onun kumar alışkanlığıydı.

* Çocuğunuzun olmasını istemediniz mi?

Hayır hiç istemedim. Ama bazen, "Yaşlanınca ne yaparım?" diye düşünüyorum açıkçası. Gerçi her evlat anasına babasına bakmıyor.

* Hayatınızda biri var mı şu an?

7 senedir birlikte olduğum biri var. Çok anlayışlı, iyi biri. Seviyeli, çok güzel bir ilişkimiz var. Çok fazla dışarı çıkmayı sevmiyoruz. Özel hayatımıza çok dikkat ediyoruz...

* En büyük pişmanlığınız ne oldu?

Her ortama girmezdim. Daha düşünerek, daha dikkatli hareket ederdim. İstemeden başıma bir sürü kötü şey geldi.

* Yeni projeleriniz neler?

'Karanlıkta Makyaj' diye bir film projemiz var. Çalışmalara devam ediyoruz. Bir profesörü oynayacağım.

"Tüm Türkiye'den teklifler geliyor. Gençlerin çok yoğun ilgisi var. 80'li yıllarda hayat çok daha içten ve samimiydi. İnsanlar bunu özlüyor. Ayrıca o yılların müzikleri de hiç unutulmadı. Mesela bugün en kötü Yeşilçam filmi bile ekrana gelse insanlar büyük bir merakla izliyor."

Nuri Alço'nun Emrah ve Meral Gökçe ile oynadığı 'Ayrılamam', kült bir film haline geldi. Film, şimdi bile YouTube'da en çok izlenen görüntüler arasında yer alıyor. Filmde Nuri Alço, 'yeğenim' dediği talihsiz Emrah'ı ve ailesini binbir 'Ali Cengiz' oyunuyla darmadağın eder. Hasta olan evin küçük kızını tedavi ettirme bahanesiyle satar. Ardından aileden para sızdırır. Ve tabii ki filmde; Emrah'ın annesini kötü yola düşürür. Anlayacağınız, bir Türk filminde bulunabilecek bütün klişeler 'Ayrılamam'da büyük bir itina ile yerini alır.

(TAKVİM)
http://gkhhgkk@pohgkghk.hkgg
Damla
Emekli Moderatör
Emekli Moderatör
Damla

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimePaz Mart 23, 2008 6:11 am

Hmm güzel ve uzun paylaşım için saol
ErEnJi NaZ
Prenses
Prenses
ErEnJi NaZ

Kadın
Hangi Ünlünün Hayranısın : eren bakıcı
Sitede Ne Olmak İstiyorsun? : co-admin

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimePaz Mart 23, 2008 7:05 am

paylaşım için sağol
-----------
co admin
co admin
-----------

Kadın

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimePaz Mart 23, 2008 12:19 pm

bişey deil...
cemrekoliq
Süper Moderatör
Süper Moderatör
cemrekoliq

Kadın
Hangi Ünlünün Hayranısın : cemre kemer, avril lavigne, tokio hotel, hilary duff
Sitede Ne Olmak İstiyorsun? : fark etmez
Siteyi kaç kişiye tavsiye ettin? : 10

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimeSalı Nis. 01, 2008 6:47 am

paylaşım için saol ama biraz uzun Laughing
-----------
co admin
co admin
-----------

Kadın

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 10:19 am

önemli değil...
Shakira
Mega Moderatör
Mega Moderatör
Shakira

Kadın
Hangi Ünlünün Hayranısın : Shakira,Avril lavinge,Kat deluna
Sitede Ne Olmak İstiyorsun? : admin
Siteyi kaç kişiye tavsiye ettin? : Kat Deluna yı fazla tanıyan yok ama tavsiye ediyorum.

MesajKonu: Geri: bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...   bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi... Icon_minitimeCuma Haz. 06, 2008 2:22 pm

paylaşım için sağol
https://katdelunafanclub.yetkin-forum.com

bir nesli gazozdan soğutan adamın hikayesi...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-